kredito rizika

kredito rizika
kredito rizika statusas Aprobuotas sritis draudimas apibrėžtis Nuostolių arba nepalankių finansinės padėties pokyčių rizika dėl vertybinių popierių emitentų, sandorio šalių ir visų skolininkų, darančių poveikį draudimo ar perdraudimo įmonei, mokumo būklės pokyčių, pasireiškianti kaip sandorio šalies įsipareigojimų nevykdymo rizika, skirtumo rizika, rinkos rizikos koncentracija. atitikmenys: angl. credit risk šaltinis Lietuvos Respublikos draudimo įstatymo pakeitimo įstatymas

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Нужно сделать НИР?

Look at other dictionaries:

  • laikinai nedraudžiama eksporto kredito rizika — statusas Aprobuotas sritis Ekonomika apibrėžtis Tam tikrą laiką privačių eksporto kredito draudimo įmonių neprisiimama draudimo rizika, susijusi su pirkėjais iš Europos Sąjungos valstybių narių ir iš šalių, kurios yra Ekonominio bendradarbiavimo… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • nedraudžiama eksporto kredito rizika — statusas Aprobuotas sritis Ekonomika apibrėžtis Privačių eksporto kredito draudimo įmonių neprisiimama draudimo rizika, susijusi su pirkėjais ne iš Europos Sąjungos valstybių narių ir iš šalių, kurios nėra Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • sandorio šalies kredito rizika — statusas Aprobuotas sritis kredito ir finansų įstaigos apibrėžtis Tikimybė patirti nuostolių dėl to, kad sandorio šalis ateityje nesugebės įvykdyti sutartyje numatytų įsipareigojimų. atitikmenys: angl. counterparty credit risk vok. Kreditrisiko… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • kredito išvestinė finansinė priemonė — statusas Aprobuotas sritis Finansai apibrėžtis Finansinė priemonė, naudojama pagrindinės pozicijos kredito rizikai apdrausti, kai ši rizika perduodama trečiajai šaliai, bet nuosavybės teisės į pagrindinę poziciją neperleidžiamos. atitikmenys:… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • makroprudencinė rizika — statusas Aprobuotas sritis kredito ir finansų įstaigos apibrėžtis Finansų sistemai kaip visumai kylanti rizika. atitikmenys: angl. macroprudential risk šaltinis Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos Finansinio stabilumo… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • operacinė rizika — statusas Aprobuotas sritis kredito ir finansų įstaigos apibrėžtis Tikimybė patirti nuostolių dėl žmonių, sistemų, netinkamų ar nepavykusių vidaus procesų arba dėl išorės įvykių poveikio, įskaitant teisinę riziką. atitikmenys: angl. operational… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • likvidumo rizika — statusas Aprobuotas sritis kredito ir finansų įstaigos apibrėžtis Tikimybė, kad dėl lėšų trūkumo elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos įsipareigojimams vykdyti teks parduoti elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigos turtą arba jo dalį arba… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • rinkos rizika — statusas Aprobuotas sritis kredito ir finansų įstaigos apibrėžtis Tikimybė, kad rinkos kintamieji – palūkanų norma, valiutos kursas, nuosavybės vertybinių popierių, biržos prekių kainos – pasikeis taip, kad elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaiga …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • atsiskaitymų rizika — statusas Aprobuotas sritis kredito ir finansų įstaigos apibrėžtis Tikimybė patirti nuostolių dėl to, kad atsiskaitymai nebus įvykdyti taip, kaip numatyta sutartyse. atitikmenys: angl. settlement risk vok. Risiko im Zahlungsverkehr šaltinis… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • credit risk — kredito rizika statusas Aprobuotas sritis draudimas apibrėžtis Nuostolių arba nepalankių finansinės padėties pokyčių rizika dėl vertybinių popierių emitentų, sandorio šalių ir visų skolininkų, darančių poveikį draudimo ar perdraudimo įmonei,… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”